Tajemnica śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenie w misterium paschalne

Tajemnica śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenie w misterium paschalne
Zajrzyj do książki
Nasza cena: 14.99 zł

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 4-5 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta Kurier 48 - zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Postne smaki
Postne smaki
O. Adam Szustak OP
26.99
Wielkopostna kroplówka
Wielkopostna kroplówka
Ks. Eugeniusz Burzyk
19.99
Przesłanie Zmartwychwstania
Przesłanie Zmartwychwstania
Benedykt XVI, Raniero Cantalamessa OFMCap, Alessandro Pronzato
15.99
Moc krzyża. Medytacje watykańskie
Moc krzyża. Medytacje watykańskie
Raniero Cantalamessa OFMCap
17.99
Chrystus zmartwychwstanie w tobie. Przygotowanie do Paschy
Historia pewnej miłości. Duchowa droga do własnego serca
 Pełny opis książki Tajemnica śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenie w misterium paschalne:

Zwyczaje Boga są takie same, nie zmieniają się - a skoro się nie zmieniają, to dzisiaj również - w liturgii Triduum Paschalnego - Bóg wejdzie w Twoje życie, dokładnie tak, jak to czynił w Starym Testamencie.

Chce Cię wyzwolić z niewoli grzechu, przywrócić Ci wolność, stworzyć na nowo i dać życie w obfitości. Ale żeby móc tego doświadczyć, potrzebujemy się otworzyć na Boże działanie i w wejść liturgię całym sobą: wiarą, rozumem, wolą i ciałem.

Ta książka wprowadzi Cię w niezwykły świat najpiękniejszej i najważniejszej liturgii w całym roku - w świat obchodów Triduum Paschalnego.

Autor chce być dla Ciebie w tej wędrówce przewodnikiem i krok po kroku opowiedzieć Ci o tym, co się wtedy wydarza.

To są trzy najważniejsze dni, podczas których Twoje życie może być przemienione.

Chodzi o to, aby w czasie tych trzech świętych dni Chrystus umarł w Twoim życiu i zmartwychwstał w nim, stworzył Cię na nowo, aby Cię przemienił, zamieszkał w Tobie, wyzwolił z grzechu i uzdrowił Cię ze zranień.

To się dzieje naprawdę i to się faktycznie dokona. Bo wierzymy w Boga, który jest obecny, ma moc, który przemienia i uzdrawia!

Dzięki tej książce zobaczysz wyraźniej, co się wtedy wydarza. Te trzy dni, pełne symboli i znaków, będą dla Ciebie prawdziwym odkrywaniem Tajemnicy. Zobaczysz to, co do tej pory było ukryte...

Ks. Krzysztof Porosło jest animatorem liturgicznym Ruchu Światło-Życie, współorganizatorem rekolekcji liturgicznych "Mysterium fascinans". Prowadzi bloga na portalu Liturgia.pl. Publikuje m.in. w Tygodniku Katolickim "Niedziela", w miesięcznikach "List", "Biblia krok po kroku", "Msza Święta" oraz "Żywe Słowo".

Nagrania jego homilii znaleźć można na portalu profeto.pl. Jest autorem książek: "Jestem z wami przez wszystkie dni... Kompendium liturgiczne w pytaniach i odpowiedziach" oraz "W głębi... Posługa i formacja animatora liturgicznego".


Zamów tę książkę teraz!Oprawa: miękka
Liczba stron: 95
Wydawnictwo: Espe
Wydanie: Kraków 2014
ISBN: 978-83-7482-605-1Opinie naszych Klientów o książce Tajemnica śmierci i zmartwychwstania. Wprowadzenie w misterium paschalne:

5 gwiazdki wprowadzenie w misterium paschalne
Barbara Staśkiewicz
książka bardzo mi się podobała,dużo rzeczy mi wyjaśniła.Chociaż chodziłam co roku do kościoła na tridium paschalne to tak naprawdę nic o nim nie wiedziałam,dopiero czytając książkę wyjaśniło się wiele rzeczy. Polecam wszystkim tę lekturę jest naprawdę ciekawa.


3 gwiazdki Polecam
Joanna Kopeć
w sumie to dużo jest o Triduum ale wiele cytatów się powtarza - zbyt wiele od Pieśni nad pieśniami , miała bym co do tego dzieła więcej do opowiedzenia bo autor chyba źle odczytał dramat Pieśni nad pieśniami ale nie to ocenić należy. bogata w odniesienia , brakło mi chyba tych czytań z samej Wieczerzy Pańskiej ale cóż autor nie na tym się skupił


5 gwiazdki
Marta Reszka
dzieki tej książce dowiedziałam sie jak przezyc triduum paschalne duchowo, jest świetnym przygotowaniem do głębszego przeżycia Świąt Wielkanocnych


5 gwiazdki Tajemnica śmierci i zmartwychwstania
Tadeusz Denkiewicz
Bardzo interesująca pozycja dla wszystkich katolików, ale także dla niewierzących, którzy interesują się problematyką liturgii kościoła powszechnego.Liturgia rozumiana jako klamra łącząca dwie rzeczywistości tzn. życie przeciętnego człowieka z jego wiarą jest opisana w tej książce przez jej autora ks. K Porosło. Autor pragnie nam przybliżyć Boga, który działa, nie jest dla nas jakąś abstrakcja, ale Boga, który jest i który angażuje się w świat, który nieustannie stwarza, wyzwala i uzdrawia. Książka ta pobudza i umacnia naszą wiarę. Dzięki niej zostajemy wprowadzeni w tajemnice Bożego działania, które dokonuje się przede wszystkim w liturgii a przez nią także w nas.


5 gwiazdki Wspaniała!
Beata
Nieoceniona pomoc w zrozumieniu istoty i tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego! Każdy powinien ją przeczytać, nie tylko w okresie Świąt Wielkiej Nocy! Warto wracać do tej lektury.


5 gwiazdki Radość wzrastania w wierze
Tylenda Czesława
Polecam dla tych, którzy poważnie podchodzą do swojej wiary, którzy chcą ja świadomie przeżywać i wzmacniać. Dla mnie książka ta była pięknym duchowym przewodnikiem po Triduum Paschalnym. Pozwoliła mi przeżyć głębiej ten czas, który stał się dla mnie radością przeżywania tajemnicy, a nie obowiązkiem zwyczjowym


5 gwiazdki cenna książka
Danuta Gieryn
Bardzo cenna ksiązka, polecam wszystkim, szczególnie w okresie Wielkiego Postu. Książka wiele wyjaśnia, zmusza do myślenia, zatrzymania się i zastanowienia, pomaga wejść w okres wielopostny.


5 gwiazdki Daje do myślenia
Sebasrian
Książka zawiera głębokie treści dające do myślenia i zmieniające perspektywę tajemnicy zmartwychwstania Pańskiego


5 gwiazdki Przepiękna książka!
Kamila
Objaśnia całą potęgę tego, co się dzieje podczas tych Trzech Dni. Odkrywa symbole i pokazuje, że to, co się dzieje na ołtarzu, dzieje się tu i teraz. I uwierzyłam, że to dzieje się NAPRAWDĘ. Do tej pory raczej rzadko uczestniczyłam w tym wszystkim, a po tej lekturze dosłownie nie mogę się doczekać, żeby już był Wielki Czwartek i żebym mogła zacząć to wszystko sama przeżywać...!


5 gwiazdki Cudna -Polecam
Maria Gołaszewska
Tę książkę ks.Krzysztofa czyta się jednym tchem ,opisuje całą tajemnicę Triduum pisze o miłości Boga ,że jest tak wielka i niepojęta ,że On długo nie wytrzyma w tych górach i znów będzie myślał, jak wrócić i jak rozpocząć całą historię od nowa pisze że Bóg chce być z nami blisko i wręcz krzyczy do nas abyś usłyszał słowa Jezusa jakie dowiesz się tylko z tej książki - cudna książka piękna perełka :)


5 gwiazdki książka wyjątkowa
Alicja Rogacka
Najpiękniejsza książka jaką czytałam o Triduum. W prosty, przystępny sposób objaśnia w czym uczestniczymy w te święte dni, polecam na każdą Paschę

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Ks. Krzysztof Porosło:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Jeśli chodzi o opnie o Państwa księgarni to mogę się wyrażać w samych pozytywach. zaskoczył mnie po pierwsze bardzo prosty system zamawiania i rejestracji, do tego także bardzo sprawny sposób wglądu do statusu realizacji zamówienia a także szybkość wysyłki. Teraz gdy szukam innych pozycji książkowych najpierw zaglądam czy są dostępne u Państwa a dopiero potem szukam po innych księgarniach :)

Pozdrawiam! ,
Ewelina Pawęska


Moja opinia na temat Państwa księgarni jest jak najbardziej pozytywna. Reklamujecie się Państwo hasłem "KSIĄŻKI WARTE TWOJEGO CZASU".Jest to slogan bardzo trafiony bo czytając książkę z zamówioną u Was i przeglądając stronę internetową z ofertą dostępną w księgarni doszłam do takiego właśnie wniosku, ponadto uważam również że pomysł założenia księgarni z wyłącznie z pozycjami dotyczącymi, rodziny teologi itp. jest nietuzinkowy ale jakże potrzebny gdyż ostatnio bardzo trudno jest dostać "dobrą książkę" a w Tolle et lege jest to możliwe.

Gratuluję więc świetnej inicjatywy i serdecznie pozdrawiam,,
Roksana Borowska

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl